0
شما محصولی در سبد خرید ندارید.
بستن

برای ساختن موزیک الکترونیک به چه چیزهایی نیاز داریم؟

برای ساختن موزیک الکترونیک به چه چیزهایی نیاز داریم؟

.کامپیوتر:  با اینکه محصولاتی وجود دارند که می شود با استفاده از آن ها بدون نیاز به کامپیوتر موزیک الکترونیک ساخت، به دلیل بسیاری از کارها که تنها با کامپیوتر
 میسر است، حتما به یک کامپیوتر نیاز خواهید داشت. و ما اینجا در مورد ساختن موزیک الکترونیک با کامپیوتر صحبت می کنیم. در مورد کامپیوتر شما دو انتخاب دارید:
 PC یا Mac. از هر دوی این سیستم ها به طور حرفه ای در تولید موزیک الکترونیک استفاده می شود و با هر دوی آن ها می توانید موزیک های فوق العاده ای بسازید.

 این که کدام را انتخاب کنید، بستگی به این دارد که با کدام سیستم آشنایی دارید. اگر تا کنون از PC استفاده کرده اید، شاید بهتر باشد به استفاده از آن ادامه دهید. چرا به جای صرف وقت برای آشنا شدن با یک سیستم عامل جدید،  وقتتان را صرف یادگیری ساختن موزیک الکترونیک نکنید؟

2.ساند کارت (اودیو اینترفیس):با اینکه تقریبا همه کامپیوتر ها یک ساند کارت آنبورد دارند و می توانید حتی برای داشتن تاخیر (Latency) کمتر از نرم افزار ASIO4ALL استفاده کنید، بهتر است یک ساند کارت اکسترنال برای این کار تهیه کنید. در مورد ساند کارت انتخاب های زیادی وجود دارد و با اندکی هزینه هم می توانید یک
ساند کارت مناسب برای این کار پیدا کنید، که البته اگر به دنبال کیفیت بهتر و قابلیت های بیشتر هستید، مسلمنا بهتر است بیشتر هزینه کنید.

3.اسپیکر مانیتورینگ و هدفون استودیو:با این که می توانید با هدفون ها و اسپیکر های معمولی هم موزیک بسازید، توصیه می شود از اسپیکرها و هدفون حرفه ای برای این کار استفاده کنید تا بتوانید تمام فرکانس ها را به طور دقیق، طبیعی و با کیفیتی مناسب بشنوید.

  1. MIDI کیبورد کنترلر:داشتن MIDI کیبورد کاملا الزامی نیست، چرا که بسیاری از نرم افزارها مانند FL Studio و Ableton Live اجازه می دهند از کیبورد کامپیوترتان برای نواختن و ظبط کردن نوت ها استفاده کنید. با این حال MIDI کیبورد با عث می شود کار را آسان تر انجام دهید و علاوه بر این، با استفاده از یک MIDI کیبورد، هنگام نواختن ملودی ها و کنترل کردن نرم افزار احساس بهتری خواهید داشت.

5.نرم افزار (DAW):نرم افزار ساخت موزیک که اصطلاحا به آن DAW میگویند(مخفف Digital Audio Workstation)،مهمترین ابزار برای ساختن موزیک است.
برای انتخاب یک DAW، انتخاب های زیادی دارید که از معروفترین آن ها، که بیشتر توسط پروجوسرهای موزیک الکترونیک مورد استفاده قرار می گیرند، می توان به
 Logic Pro X(فقط برای Mac OS)، Ableton Live، FL Studio و Reason اشاره کرد. 

6.سینت های نرم افزاری و پلاگین های صوتی:سینتیسایزرها و افکت های VST لازمه این کار هستند. VSTi به سینتیسایزرهایی گفته می شود که صداهای مختلفی
تولید می کنند و می توانید از آن ها مثل سینتیسایزرهای واقعی استفاده کنید، با این تفاوت که نرم افزار هستند و باید آن ها را نصب کنید و در DAW از آن ها استفاده کنید. البته برخی از VSTi ها را می شود به طور مستقل هم به کار برد.افکت های VST بسیاری هم وجود دارند مانند Reverb، EQ، Compressor، Delay، Chorus، Phaser، Flanger و... .

7.نرم افزار ادیتور صدا:با اینکه اکثر DAWها اعمال ابتدایی مثل برش دادن و فید کردن را انجام می دهند، شاید دوست داشته باشید از یک نرم افزار برای
ادیت حرفه ای تر فایل های صوتی استفاده کنید. در این مورد هم انتخاب های زیادی دارید که Sound Forge Audio Studio تنها یکی از آن ها است، و یک انتخاب دیگر هم می تواند Audacity باشد.

 

نظر خود را ارسال کنید