0
شما محصولی در سبد خرید ندارید.
بستن

تاریخچه ی سبک Tech house

تاریخچه ی سبک Tech house

Techhouse  یک زیر مجموعه از موسیقی هاوس می باشد که ویژگی های سبک تکنو را با هاوس ترکیب می کند. واژه یTech house  به عنوان یک نام تجاری ضبط مختصر شده برای دسته بندی موسیقی رقص الکترونیک (EDM) توسعه یافته است که ترکیبی از جنبه های موسیقیایی سبک تکنو، برای مثال "بیس لاین های سر سخت" و "ضرب های سنگین" به همراه هارمونی ها و گروو های سبک پراگرسیو هاوس با هم درگیر شده اند و این سبک را به وجود آورده اند.
اصلیت این موسیقی دارای یک سبک تولید مینیمال و تمیز است که با تکنوی دیترویت و UK در هم آمیخته است. در اواسط تا اواخر دهه ی 1990 یک صحنه در انگلستان در نزدیکی  کلاب های شبانه مانند لیبل دراپ که توسط رپر سابق Shamen Mr C (ریچارد وست) و Paul Stone (بنیان گذاران آن سبک به همراه وست از Plink Plonk)، Heart & Soul راه اندازی شده بود و لیبل Wiggle که توسط Terry Francis و Nathan Coles راه اندازی شد.
دیگر دی جی ها و هنرمندان وابسته به صدا در آن زمان شامل Charles Webster، Bushwacka، Cuartero، Dave Angel، Herbert، Funk D'Void، Ian O'Brien، Derrick Carter و Stacey Pullen بودند. در اواخر دهه 1990 باشگاه شبانه ای در لندن به نام The End، متعلق به Mr C و Layo Paskin، به عنوان خانه ی Tech House در انگلستان مطرح شده بود.
به عنوان یک سبک مخلوط شده، Tech House اغلب اوقات موسیقی تکنوی مینیمال یا دیپ، و نهایت روحیه و جنبه ی جازی بودن موسیقی هاوس، برخی میکرو هاوس ها (به خصوص با یک احساس پر شور مانند موسیقی Luomo) و خیلی اوقات با عناصر موسیقی Dub ارائه می شود.
در این سبک اشتراک هایی با سبک پراگرسیو هاوس هم وجود دارد، که همچنین می تواند شامل عناصر دیپ، soulful، dub و تنکو هم باشد. این به خصوص از زمان شروع هزاره صدق می کند که به عنوان مثال میکس های پراگرسیو هاوس که غالبا در خودشان دارای المان های عمقی تر و برخی اوقات مینیمال های بیشتری می باشند. با این حال، میکس پراگرسیو هاوس معمولی دارای انرژی بیشتری نسبت به تک هاوس است که تمایل به داشتن یک احساس "پشت سر مانده یا زود گذر" دارد.
طرفداران تک هاوس تمایل به ظرافت در ضرب ها دارند مانند  فرکانس میانی که ترشح (صدای شرق شرق) رنگ را به ضرب های محکم تکنو اضافه می کند، و از ضرب های موسیقی هاوس برای ریتم های پیچیده اجتناب می کنند.
به عنوان یک سبک موسیقی (به عنوان مغایرت برای یک میکس)، تک هاوس از همان ساختار اساسی سبک هاوس استفاده می کند. با این حال، عناصر صدای هاوس مانند صداهای جاز واقع بینانه (در دیپ هاوس) و درام های پرشور و شاد که با عناصری از تکنو جای می گیرند مانند کیک (Kick) های کوتاه تر، عمیق تر، تیره تر و اغلب تحریف شده، های هت های کوچکتر، سریعتر و اسنیر های پر سر و صداتر و بیشتر ملودی های سنتتیک و یا صدا های اسیدی از TB-303، از جمله نویزهای الکترونیکی خام از نوسانگرهای موج دندان اره ای و مربعی.
همچنین بعضی از تولیدکنندگان، آواز و عناصر پر احساس (دیوید چمبرز) را به همان اندازه که صداهای الکترونیکی خام در موسیقی آنها است نیز اضافه می کنند. با این حال، یک کیک و بیس لاین مانند تکنو غنی به نظر می رسد و با ثبات بالا در میان موسیقی تک هاوس قرار می گیرد.

نظر خود را ارسال کنید