0
شما محصولی در سبد خرید ندارید.
بستن

10 نکته ی اولیه که هر دی جی باید بداند

10 نکته ی اولیه که هر دی جی باید بداند

 

1-انتخاب موسیقی

بله من به عنوان یک دی جی می دانم که گاهی اوقات شما دوست دارید آن ترک دیوانه وار Skrillex که به تازگی منتشر شده است را پلی کنید. اما متاسفانه جشنی که شما به آن رفته اید تولد دختری 18 ساله است که نمی خواهد در سالگرد تولدش آن را گوش بدهد.

انتخاب موسیقی مهم ترین و تقریبا می توان گفت همه چیز است، از مشتریان خود بپرسید و اطمینان حاصل کنید که چه موسیقی را می خواهد بشنود و مناسب ترین ها را برای آن لحظات انتخاب کنید.

2-رقصیدن

اگر هیچ کس نمی رقصید. "آهنگ را عوض کنید" به عنوان یک دی جی آن بسیار مهم است که جمعیت را زیر نظر داشته باشید و ببینید که آنها از چه چیزی خوششان می آید و از چه چیزی خوششان نمی آید. اگر آن جمعیت خیلی سر سخت بودند، شاید باید بازگشت به یک آهنگ موفق قدیمی را امتحان کنید، یا آن رمیکس در حال پخش را متوقف کنید. شما زمان زیادی را پیدا خواهید کرد، آن مردم فقط می خواهند با ترک های اورجینال برقصند، چون با آنها آشنا هستند.

3-انتخاب تجهیزات

امروز با پیشرفت تکنولوژی همه چیز خوب است و شما می توانید بهترین تجهیزات را در بازار پیدا کنید، اما اگر شما نتوانید از آنها به درستی استفاده کنید، رویداد یا جشن شما به خوبی پیش نمی رود. انتخاب تجهیزات بسیار مهم است. مطمئن شوید که از مجموعه تجهیزاتی استفاده  می کنید که با آنها آشنا هستید و می توانید به خوبی از آنها استفاده کنید و جای تردیدی ندارید. اگر شما نمی توانید با تجهیزاتی خوب کار کنید، مردم به زودی متوجه خواهند شد، پس برای اینکه راه خود را بسازید ساده ترین شروع را داشته باشید.

4-میکس کردن

ممکن است فکر کنید که وقتی که بد میکس می کنید مردم متوجه نمی شوند و توجهی نمی کنند، اما آنها متوجه می شوند و به ما اعتماد می کنند... میکس کردن و بیت مچ کردن یک مهارتی است که نیاز به تمرین زیادی دارد.یک فید کردن (محو کردن) آرام محبوب ترین روش گذر از آهنگی به آهنگی دیگر می باشد. اما آن تنها تکنیک موجود نمی باشد. شما باید میکس کردنتان را هم برای جمعیت و هم برای خودتان سرگرم کننده و جالب کنید. یک گذر ساده آرام و یکسان می تواند خسته کننده باشد، باید کاری کنید که مردم از آن لذت ببرند، پس برش های سنگین و یا پلی کردن با اکولایزر را امتحان کنید.

5-از گوش های خود استفاده کنید

این کار ما را به نقطه ی بعدی می آورد. یک دی جی واقعی از گوشهایش استفاده می کند نه از کلید سینک. تنها زمان قابل قبول برای استفاده از کلید سینک در شرایط اضطراری می باشد. وگرنه، بهترین روش یادگیری با گوش دادن به ترک و میکس کردن توسط خودتان می باشد. این برای شما سرگرم کننده است، و قطعا برایتان مفید هم می باشد. با وجود سبک ها و BPM های یکسان، شما به زودی متوجه می شوید که بسیاری از ترک ها واقعا با هم سازگار نمی باشند. بنابراین شما نیازمند گوش دادن و فهمیدن کلید آنها شوید.

6-موسیقی خود را بشناسید

این نکته و دو نکته ی قبلی همگی به هم مربوط می شوند. برای یک میکس موفق، باید با نظم و به درستی BPM و کلید ها را مچ کنید، پس شما نیاز به شناختن درست موسیقی خود دارید. آن برای به روز بودن با آخرین هیت ها و فراهم کردن هر خواسته ای مهم می باشد.

7-آمادگی داشته باشید

یک جشن یا رویداد بسیار روان و نرم تر اداره می شود و شما هم احساس خوب تری خواهید داشت اگر که از قبل آمادگی داشته باشید. مطمئن باشید که لیست پخش شما آمادگی رویارویی با هر نوع درخواست از طرف مشتری شما را داشته باشد. بهتر است لیستتان را از قبل حاضر کنید و آن را چند مرتبه گوش دهید تا بدانید با چه آهنگ هایی در هنگام اجرا مواجه می شوید. خود را زودتر به محل اجرا برسانید تا تنظیمات تجهیزات خود را به موقع قبل از رسیدن مهمانان انجام دهید. شما نمی خواهید که مهمانان برسند و ببینند که شمات هنوز در حال تنظیمات هستید، چون غیر حرفه ای به نظر می رسد.

8-روشنایی

اگر شما برای برنامه هایتان نورپردازی ارائه می دهید، مطمئن شوید که خوب به نظر می رسند. لازم نیست هزینه های زیادی را برای نورپردازی بپردازید. شما با کمترین هزینه و کمی خلاقیت می توانید مردم را با نور پردازی شگفت زده و سرگرم تر کنید. گاهی اوقات یک توپ نوری بر روی میز کافی نمی باشد، و یک دستگاه دود برای افزایش روشنایی ضروری می باشد. اگر آن ها را ندارید پیشنهاد میکنم نگاهی به آنها بیاندازید.

9-صدا

شما می توانید یک ست شگفت انگیز را پخش کنید، اما اگر بلندگو های شما خوب نباشند، ست شما به خوبی به گوش نمی رسد و نتیجه ی خوبی از آن نمی گیرید. این بسیار مهم است که اگر صدا را زیاد کنید صدا تحریف نشود. اگر دیدید که صدا خراب می شود، صدا را کم کنید. شاید شما با هدفن صدای خوبی بشنوید ولی اصمینان حاصل کنید که جمعیت هم به همان میزان صدایی با کیفیت را می شنوند.

10-جمعیت را تحریک کنید

ممکن است در ابتدا شما متوجه کمی احساس ناراحت بشوید، اما ممکن است شما در اثر حرف زدن با جمعیت شگفت زده شوید. گاهی اوقات یک جشن نیاز به یک تکان اضافه برای شروع داشته باشند. اگر آنها بتوانند ببینند که شما خودتان را از آنها میدانید و با آنها گرم گرفته اید به زودی به شما می پیوندند. حتی بزرگ ترین دی جی ها در جهان هم با جمعیت صحبت می کنند و آنها را تحریک می کنند. چرا شما نکنید؟

منبع: دی جی سنتر، هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد.

نظر خود را ارسال کنید
نظرات
27 آبان 1397 - 01:10 ق.ظ
عالی بود مرسی ازتون
27 آبان 1397 - 02:02 ق.ظ
Fogholade,aliw v besyar kamel.
Mamanun