0
شما محصولی در سبد خرید ندارید.
بستن

4 کتاب ضروری که هر دی جی باید آنها را بخواند

4 کتاب ضروری که هر دی جی باید آنها را بخواند

 

این روز ها راه های زیادی وجود دارد تا دی جی ها بتوانند ترفند های این حرفه و کسب کارش را یاد بگیرند. شما می توانید به پادکست ها گوش بدهید، فیلم های یوتیوب را تماشا کنید، و همچنین مقاله های موجود در اینترنت را بخوانید. اما من متوجه شدم که برای برخی از جنبه های دی جی کردن هیچ چیزی به اندازه ی یک کتاب خوب وجود ندارد که بتواند اطلاعات را در اشکال مختلف در یک ساختار کامل به شما منتقل کند. من چند سالی است که کتاب های دی جی را خوانده ام و در این مقاله 4 مورد از مفید ترین های آنها را به شما معرفی می کنم.

-Last Night a DJ Saved My Life: The History of the Disc Jockey

این واقعا یک کتاب فوق العاده است. نویسندگان این کتاب تاریخچه ی دی جی را از زمان آغاز تکنولوژی ضبط صدا در اواخر قرن 19 تا دوران دیسکو در دهه ی 1970 و تا تکنو های ریو دهه ی 80 و 90 ردیابی کرده اند. همچنین این کتاب در مورد سبک های کلیدی که در طول این مسیر ظهور کردند مانند رگی، دیسکو، هیپ هاپ و هاوس نیز صحبت کرده است. این کتاب واقعا یک تصویر بزرگ از اینکه چطور حرفه ی دی جی ها با موسیقی و تکنولوژی دست به دست منتقل و توسعه یافته است با شما ارائه می دهد. نام این کتاب "شب گذشته یک دی جی زندگی من را نجات داد" می باشد. و در کلیت نگاهی جامع به تاریخچه ی این حرفه و موسیقی هایی که پلی شده است می اندازد.

-How to DJ Right: The Art and Science of Playing Records

با توجه به کلمه ی "Records" که در عنوان این کتاب به آن اشاره شده است، این کتاب به طور باور نکردنی جامع و مفید است و توسط همان نویسده ی کتابی که در مورد قبل معرفی کردیم نوشته شده است که کتاب "How to DJ Right" را نیز منتشر کرده است. در این کتاب الفبای دی جی کردن را بازگو شده است و این کتاب پوشش دهنده ی بیت مچ کردن، میکس کردن، اضافه کردن FX، ایجاد ویرایش های خودتان، ساختن ترک ها و بسیاری دیگر است. پس چطور می تواند یک کتاب سرگرم کننده با روش آموزشی فوق العاده آسان برای شما کم اهمیت باشد؟ این کتاب در اوایل دهه ی 200 نوشته شده و اطلاعاتش در حال حاضر کمی به روز تر شده و در آن جنبه های مختلف دی جی کردن را توضیح داده است.

-Rock The Dancefloor: The proven five-step formula for total DJing success

نویسنده ی این کتاب Phil Morse یک شخص بسیار شناس در دنیای دی جی می باشد. و مدیر یکی از معتبر ترین خبر گذاری ها یعنی Digital DJ Tips می باشد که احتمالا بزرگترین وبسایت خارجی در زمینه ی آموزش دی جی می باشد. این کتاب به زبان ساده برای دی جی های مبتدی نوشته شده است و به شما می گوید که چطور در دنیای امروزی بتوانید از صفر شروع کنید و چطور به اولین اجرای عمومی خود برسید. چیزی که در مورد این کتاب جالب است عملگرا و تمرینی بودن آن است و Phil فقط نگاهی مختصر به بیت مچ کردن و میکس کردن می اندازد و بیشتر به شما اطلاعات کافی برای رفتن به یک ایونت را می دهد بدون اینکه خجالت بکشید و همچنین اطلاعات زیادی در مورد انتخاب نرم افزار و سخت افزار، ساخت و سازماندهی ست های موسیقی، انواع مختلف ایونت های دی جی (بار/دی جی همراه/کلاب)، پروموت کردن خودتان و ... را با شما ارائه می دهد.

-Electrochoc

این کتاب برای انگلیسی زبان ها نسبتا ناشناخته است، اما شما به خودتان لطف کنید و این کتاب را تهیه و مطالعه کنید. این یک زندگی نامه از Laurent Garnier به زبان خودش است، که یک دی جی فرانسوی و کسی است که باگ های دی جی کردن را در سن 20 سالگی پیدا کرد، او مقیم کلاب افسانه ای Haçienda در منچستر بود که بعدا به یک آهنگساز سبک تکنو موفق تبدیل شد. این کتاب یک داستان فوق العاده از توسعه ی فرهنگ موسیقی رقص در اروپا در اواخر دهه ی 1980 تا 1990 را بازگو می کند. Laurent در این کتاب به ما می گوید که چه چیزی منجر به جذابیت و عشق به موسیقی می شود که ما را به عنوان دی جی به جلو هل می دهد. و ما را در اوج و رکود این حرفه با چالش هایی که در دی جی کردن با آنها روبه روخواهیم شد، مواجه می کند.

منبع: دی جی سنتر، هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد.

نظر خود را ارسال کنید