0
شما محصولی در سبد خرید ندارید.
بستن

4 کتاب ضروری که هر دی جی باید آنها را بخواند

4 کتاب ضروری که هر دی جی باید آنها را بخواند

من متوجه شدم که برای برخی از جنبه های دی جی کردن هیچ چیزی به اندازه ی یک کتاب خوب وجود ندارد که بتواند اطلاعات را در اشکال مختلف در یک ساختار کامل به شما منتقل کند. من چند سالی است که کتاب های دی جی را خوانده ام و در این مقاله 4 مورد از مفید ترین های آنها را به شما معرفی می کنم.

-Last Night a DJ Saved My Life: The History of the Disc Jockey

این واقعا یک کتاب فوق العاده است. نویسندگان این کتاب تاریخچه ی دی جی را از زمان آغاز تکنولوژی ضبط صدا در اواخر قرن 19 تا دوران دیسکو در دهه ی 1970 و تا تکنو های ریو دهه ی 80 و 90 ردیابی کرده اند. همچنین این کتاب در مورد سبک های کلیدی که در طول این مسیر ظهور کردند مانند رگی، دیسکو، هیپ هاپ و هاوس نیز صحبت کرده است. 

-How to DJ Right: The Art and Science of Playing Records

با توجه به کلمه ی "Records" که در عنوان این کتاب به آن اشاره شده است، این کتاب به طور باور نکردنی جامع و مفید است و توسط همان نویسده ی کتابی که در مورد قبل معرفی کردیم نوشته شده است که کتاب "How to DJ Right" را نیز منتشر کرده است. در این کتاب الفبای دی جی کردن را بازگو شده است و این کتاب پوشش دهنده ی بیت مچ کردن، میکس کردن، اضافه کردن FX، ایجاد ویرایش های خودتان، ساختن ترک ها و بسیاری دیگر است. 

-Rock The Dancefloor: The proven five-step formula for total DJing success

نویسنده ی این کتاب Phil Morse یک شخص بسیار شناس در دنیای دی جی می باشد. و مدیر یکی از معتبر ترین خبر گذاری ها یعنی Digital DJ Tips می باشد که احتمالا بزرگترین وبسایت خارجی در زمینه ی آموزش دی جی می باشد. این کتاب به زبان ساده برای دی جی های مبتدی نوشته شده است و به شما می گوید که چطور در دنیای امروزی بتوانید از صفر شروع کنید و چطور به اولین اجرای عمومی خود برسید. چیزی که در مورد این کتاب جالب است عملگرا و تمرینی بودن آن است و Phil فقط نگاهی مختصر به بیت مچ کردن و میکس کردن می اندازد و بیشتر به شما اطلاعات کافی برای رفتن به یک ایونت را می دهد بدون اینکه خجالت بکشید.

-Electrochoc

این کتاب برای انگلیسی زبان ها نسبتا ناشناخته است، اما شما به خودتان لطف کنید و این کتاب را تهیه و مطالعه کنید. این یک زندگی نامه از Laurent Garnier به زبان خودش است، که یک دی جی فرانسوی و کسی است که باگ های دی جی کردن را در سن 20 سالگی پیدا کرد، او مقیم کلاب افسانه ای Haçienda در منچستر بود که بعدا به یک آهنگساز سبک تکنو موفق تبدیل شد. 

منبع: دی جی سنتر، هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد.

نظر خود را ارسال کنید