0
شما محصولی در سبد خرید ندارید.
بستن

5 نکته ی اساسی برای آهنگ سازان مبتدی

5 نکته ی اساسی برای آهنگ سازان مبتدی

 

هنگامی که بر پای پروژه ای نشسته اید و در حال کلیک کردن و خلق یا مهندسی کردن موسیقی تان هستید، با ارزش ترین هیجانی که به شما منتقل می شود، دستیابی به تجربه های بنیادین روزانه است. این یک مبارزه ی واقعی است، یک حرفه و پیگیری زیبا که اشکال هنر موسیقیایی را با تکنیک های علمی پیوند می دهد. در حقیقت، ساخت موسیقی یک کار طاقت فرسا بوده و نیاز به سخت کار کردن دارد.

"زمانی که ایده ها در حال آمدن هستند، من تا زمانی که ایده ها متوقف نشوند، متوقف نخواهم شد؛ زیرا که این سلسله افکار در هر زمانی به ذهن شما نمی آیند." Dr.Dre

1-به اتمام رساندن موسیقی مهمترین هدف می باشد

به اتمام رساندن موسیقی را در بالای همه چیز قرار دهید. مهلتی را برای خود تعیین کنید. با دوستانتان شرط بندی کنید، و برای اطمینان از اینکه شما در زمان موعود (مثلا یک هفته) موسیقی تان را به اتمام برسانید، هر کاری را که فکر می کنید انجام دهید. و اگر که سرعت شما پایین باشد، در حقیقت شما هنوز برای کار تمام وقت بر روی موسیقیتان آماده نیستید.

2-وقتتان را بر روی دانش اندوزی صرف کنید، نه خریدن تجهیزات!

وقتی صحبت از تجهیزات صوتی می شود همیشه چهار مورد کلی از سطح این تجهیزات به ذهن من می آیند، ارزان قیمت-قابل اطمینان بودن در حد استفاده ی حرفه ای، با قیمت گذاری مناسب در سطح مصرف کننده-"حرفه ای" که به مراتب از شماره ی دو بهتر می باشند-گران قیمت. سطح دو به اندازه ی کافی خوب می باشد. بقیه را نادیده بگیرید، همان که شما زندگی موسیقیایی خود را به وجود آورده اید، خودش قابل ستایش است. و در عوض برای یادگیری وقت و هزینه بگذارید. وقتی شما 100 دلار را صرف یادگیری طرز صحیح استفاده از یک پلاگین کمپرسور می کنید، بسیار ارزشمند تر از 100 گیگابایت پلاگین کمپرسوری می باشد که خریداری کرده اید. من با نگاه به گذشته ام به وضوح و صراحت می توانم بگویم که هزارن دلاری که صرف یادگیری ام کرده ام بهتر از هر وسیله ای بوده است که تا به حال خریده ام.

3-همکاری همه چیز است

اجازه دادن به دوستانتان یا یک ذهن دیگر برای آمدن به کنار شما و کمک کردن در ساختن موسیقی تان، به شدت مهم می باشد. نه تنها این روش به شما در رشد دادن مجموعه مهارت هایتان کمک می کند، بلکه بسیار سرگرم کننده و لذت بخش است.

4-ممکن است هر روز، روز خوب شما نباشد

همیشه روز های خوبی هم داشته اید و خواهید داشت، اما بعضی روز ها چندان عالی نیستند، بعضی هفته ها فوق العاده و بعضی هفته ها چندان چنگی به دل نمی زنند. اگر امروز ایده ی خاصی به ذهنتان نیامد، در مورد آن استرس نگیرید و فردا دوباره تلاش کنید. این را به خاطر بسپارید که این رقابتی طولانی است.

5-از پاک کردن ترک های خاموش شده در پروژه تان نترسید

آیا شما واقعا به آن آکورد تصاعدی یا آن درام کیک اصلی که تلاش کرده اید در پروژتان استفاده کنید نیازی ندارید؟ یک Save As از پروژه خود تهیه کنید تا یک کپی از آنها را داشته باشید، و سپس همه ی مواردی را که دیگر نمی خواهید استفاده کنید را پاک کنید و با یک صفحه و پروژه ی مرتب و تمیز تر به سمت جلو حرکت کنید.

منبع: دی جی سنتر، هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد.

نظر خود را ارسال کنید