0
شما محصولی در سبد خرید ندارید.
بستن

5 راز آهنگ سازی

5 راز آهنگ سازی

 

موفقیت همیشه با مقدار پولی که شما به دست میاورید سنجیده نمی شود، گاهی اوقات این موفقیت نیازمند تجربه و عشق زیاد به کار می باشد که بهر حال در این راه باید به برخی از نکات و توصیه های کسانی که این مراحل را پشت سر گذاشته اند توجه کنید. ما مطالبی را از آهنگ سازان و دی جی های تمام دنیا جمع کرده ایم تا برای شما بازتاب کرده و سپس آنها را به کار ببرید

1-با یک ایده ی قوی شروع کنید

"در پایان یک روز پر کار زیاد اهمیتی ندارد که شما چه نوع ویرایشی را برای موسیقی خود انتخاب می کنید. چیزی که مهم می باشد این است که یک ایده ی واقعا جذاب و به هم پیوسته داشته باشید. حتی اگر آن ایده در کل از تکه های کوچک و بخش های دیوانه وار تشکیل شده باشد و تقریبا مانند یک عبارت لوپ باشد."

Skrillex

2-یک تکنیک خوب

"امروزه یک چیز جذابی که وجود دارد این است که هر کسی می تواند یاد بگیرد که چطور یک ترک بسازد. اما این در مورد مهارت های انگشت های شما بر روی یک ساز صدق نمی کند، اما مهارت شما در برنامه ها و دانش اینکه چه چیزی یک ترک را خوب می کند، آنها را در کنار هم قرار می دهد و به این ترتیب ترکیب این با مهارت های شناخت آکورد و میزان ها می باشد که باعث موفقیت شما می شود."

Avicii

3-به اشتباهات خود گوش بدهید

منظور ما از این جمله این است که طوری گوش بدهید که مطمئن شوید اشتباهی وجود نداشته باشد. "بسیاری از بهترین ایده ها در ترک ها یا آلبوم ها از اتفاقات تصادفی در اشتباهات بوجود آمده اند، تکنیک های فنی می توانند بسیار الهام بخش باشند اما در حقیقت استفاده از برخی تکنیک ها در مواقعی که استفاده از آن متداول نیست و کاربرد دیگری دارند، ممکن است به الهامات رضایت بخشی تبدیل شوند."

Kiasmos

4-از خواننده های واقعی استفاده کنید

"سعی کنید از خواننده ها یا رپر های واقعی به جای ویس های قدیمی که هر کسی به آنها دسترسی دارد، بر روی ترک هایتان استفاده کنید. اگر شما دوستی ندارید که بتواند آواز یا رپ بخواند، آن کار را خودتان انجام دهید، حتی شده از میکروفون لپ تاپ یا موبایل خود استفاده کنید. این کار هم باعث سرگرمی شده و هم باعث می شود تا شما متوجه سمپل های اضافه و شلوغی های بی مورد در آهنگ خود بشوید."

Wallwork

5-به کار همتایان خود گوش بدهید

"با دقت به ترک های دیگر گوش بدهید، چرا آنها کار های خاصی انجام می دهند؟ چرا آن دراپ را آنجا و برک دان را در جای دیگری قرار دادند؟ به این فکر کنید که آن ضربه ی درام کیک چطور ساخته شده و از چه نوع درامی می باشد؟

گوش دادن و مقایسه موسیقی خودتان با موسیقی افراد دیگر، واقعا مهم است. لازم نیست شما حتما برای داشتن صدای حرفه ای با یک مک بوک و نرم افزار گران Logic کار کنید، Avicii و Afrojack هر دو از FL Studio استفاده می کردند و تبدیل به دوتا از موفق ترین دی جی ها و آهنگسازان جوان دنیا شدند. اگر شما به نرم افزار و سخت افزار خود به خوبی آشنا باشید می توانید به هر چیزی برسید."

Nicky Romero

منبع: دی جی سنتر، هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد.

 

 

 

نظر خود را ارسال کنید