0
شما محصولی در سبد خرید ندارید.
بستن

همه چیز در مورد سینت سایزر ها و انواع سینت ها

همه چیز در مورد سینت سایزر ها و انواع سینت ها

 

شما از سینت سایزر خود چه می خواهید؟ آن چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟ و از همه مهم تر، در تلاش برای رسیدن به چه صدایی هستید؟ در این مقاله، ما نگاهی به انواع مختلف سینت ها خواهیم انداخت تا کمک کنیم شما از سوالات همیشگی و قدیمیتان نتیجه گیری کنید. چه سینت سایزری برای من مناسب است؟

سخت افزار یا نرم افزار

آیا ساده ترین تصمیم برای آهنگسازی این است که معمولا از سخت افزار یا نرم افزار استفاده کنید؟ آیا تنها تفاوت، در این است که، آن یکی از تجهیزات فیزیکی است که شما می توانید در دستان خود لمس کنید و دیگری بر پایه ی کامپیوتر است؟ در اینجا برخی از تفاوت ها و چیز هایی که باید در نظر بگیریم وجود دارد.

-          هزینه: هزینه ی یک سینت فیزیکی Minimoog می تواند از 1400 تا 9000 دلار متغییر باشد. اما سینت نرم افزاری Serum 189 دلار می باشد.

-          قابلیت حمل: یک کیبورد 88 کلیده می تواند سنگین باشد. اما نرم افزار ها را می توان به تعداد خیلی زیاد بر روی لپ تاپی با وزنی کمتر از یک گربه خانگی با خود حمل و به هر کجا ببرید.

-          عیب یابی: اگر کیبورد سینت سایزر فیزیکی مشکلی داشته باشد، احتمال زیاد از همان صفحه کلید است. اما اگر سینت نرم افزاری شما کار نکند، آن می تواند مربوط به درایور، DAW، سیستم عامل، یا اسپیکر ها یا تنظیمات کارت صدای شما باشد.

-          قابلیت نواختن: سخت افزار ها هیچ کارکرد دیگری جز این کار ندارند و مخصوص این کار طراحی شده اند. از سوی دیگر، ممکن است سیستم شما تمایل به آپدیت یا اجرای چیز هایی در پس زمینه داشته باشند.

-          کنترل: سخت افزار ها دقیقا برای آن چیزی که هستند ساخته می شوند. و شما باید آنها را از طریق افکت های سخت افزاری اجرا کنید، اما در سخت افزار برای آنچه که شما می توانید انجام دهید حد و مرز هایی وجود دارد. ولی سینت های نرم افزاری بدون نیاز به پردازش گر های افکت سخت افزاری و سیم کشی تنها با استفاده از CPU اجرا می شوند و از افکت های موجود در DAW شما استفاده می کنند.

نکته: تقریبا برای همه ی سخت افزار ها نسخه ی شبیه سازی شده ی نرم افزاری نیز وجود دارد، اما مشکل اینجاست که همه ی آنها 100% اصل نیستند.

 

 

MONOPHONIC  یا  POLYPHONIC

 

سینت ها قابلیت پخش چند نت در یک زمان را دارند؟

سینت های مونو تنها قابلیت پخش 1 نت در هر زمان را دارند، در حالی که سینت های پلی (Poly) توانایی پخش دو نت یا بیشتر را دارند. اگر شما تلاش کنید تا 2 یا چند نت در یک سینت مونو را در یک زمان بنوازید بعضی از آنها پایین ترین نت تکی را پخش می کنند، که اولیت نت پایین نامیده می شود و برخی بالا ترین نت را پخش می کنند که اولویت نت بالا نامیده می شود، اما در هر دو صورت سینت مونو 1 نت را پخش می کند.

سینت های پلی فونیک به شما اجازه می دهند تا صدا های چندگانه ای را از خروجی در یک زمان داشته باشید. و این تعداد نت ها در تعداد انگشتان شما خلاصه نمی شوند و برخی از سینت ها قابلیت پخش تا بیش از 128 نت پلی فونیک در یک زمان را دارند.

مونوفونیک برای بیس لاین و لید ها ، و پلی فونیک ها برای آکورد ها مناسب هستند.

 

 

SUBTRACTIVE  یا  ADDITIVE

 

سینت های Subtractive با یک نوسان ساز تولید شکل موج را شروع می کنند. شما می توانید با استفاده از یک فیلتر فرکانس های ناخواسته را حذف کنید. در اینجا چندین فیلتر وجود دارد که به شما اجازه می دهد تا به صدا شکل دهید. پر اثر ترین آنهافیلتر cut off می باشد. این فیلتر تعیین کننده ی نقطه ای است که فرکاتنس ها بریده می شوند. سایر عملکرد های این فیلتر شامل پایین گذر، بالا گذر، و میان گذر است.

سینت های Additive توسط ترکیبی از انواع مختلف موج های چند گانه در فرکانس های مختلف عمل می کند. با اضافه کردن این امواج به همدیگر نتایج هارمونیک غنی تری را دریافت می کنید. سینت Additive مانند گرفتن رنگ های مختلف قرمز و آبی و ترکیب کردن آنها باهم و دریافت یک سایه ی سبز رنگی است که زنده تر و پر طراوت تر از یک سبز استاندارد است.

 

 

FM  یا  PM

 

مدولاسوین فرکانس یا مدولاسیون فاز. سینت های FM شامل حداقل دو ژنراتور برای ایجاد و اصلاح یک صدا می باشند. صدا ها معمولا صدا های فرعی ناموزون را حمل می کنند. سینت های FM دارای یک روش منحصر به فرد برای ساختن یک صدا هستند و انجام آن کار به راحتی دیگر سینت ها نیست.

یک سینت PM به شما اجازه می دهد تا زاویه ی فاز مدولاتور را به جای فرکانس تغییر دهید.

 

 

Wavetable

 

این سینت ها شامل صدا های سمپل شده هستند. پس شما دقیقا می توانید صدا هایی که می خواهید را با آن شکل دهید. به طور کلی این نوع از سینت ها برای مبتدیان عالی هستند. زیرا ضداهایی از سینت های قوی جهان در آنها آماده برای استفاده وجود دارد و آنها فقط به صدا شکل می دهند.

 

 

منبع: دی جی سنتر، هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد.

نظر خود را ارسال کنید