0
شما محصولی در سبد خرید ندارید.
بستن

آیا امکان آهنگ سازی بدون استفاده از ایده های دیگران وجود دارد؟

آیا امکان آهنگ سازی بدون استفاده از  ایده های دیگران وجود دارد؟

 

همه ی چیز هایی که شما در طول زندگی خود شنیده اید، واژگان موسیقی شما را می سازند. اگر شما در حال تلاش برای نوشتن یک قطعه ی صوتی غمگین باشید، چه کاری انجام می دهید؟ شما به موسیقی دیگری که قبلا شنیده اید و شما را ناراحت کرده است فکر می کنید و سعی می کنید آن کاری را انجام دهید که در ساخت آن موسیقی انجام شده است. و گاهی اوقات هم به آن چیزی که می خواهید بسیار نزدیک می شوید.

این بسیار سخت است که بدون ارجاع به هیچ موسیقی و صدایی بخواهید تولید موسیقی را شروع کنید. بیشتر ایده های موسیقیایی ما از موسیقی هایی که قبلا شنیده ایم می آیند. و این خوب است زیرا همه ی آن چیز هایی که شما شنیده اید، در مغز شما کپی و به همراه تجربیات و ایده های خود شما به عنوان یک آهنگ ساز اجرا می شوند.

هرکسی باید از جایی شروع کند و در کل می گوید که جایی از لحاظ ساختار آکورد جالب تر خواهید شد. حالا سوال این است که شما چطور این ساختار آکورد جالب را پیدا خواهید کرد؟ شما یا باید از آهنگ افراد دیگر یاد بگیرید یا یک کتاب آکورد را مطالعه کنید، به برخی از آنها نگاه کنید و شروع به نواختن کنید. ریتم های درام می توانند سر راست باشند، ضرب 4 در 4 یا یک ریتم به شدت فانکی، ایده های ریتم سازی شما قرار است از کجا بیاید؟ به احتمال زیاد با شنیدن آهنگ های دیگران الهاماتی می گیرید و شروع به نواختن می کنید.

مانند هر کار دیگر شما برای ساختن آهنگ ابزار هایی در اختیار دارید که باید بدانید از آنها چطور استفاده کنید تا به طور مثبت تاثیر گذار باشند. این به آن معنی می باشد که اگر می خواهید موسیقی خود را بنویسید، چه از قصد و چه نا آگاهانه، شما باید از آهنگ دیگران به عنوان یک الگو استفاده کنید. و برای اینکه آهنگ خوبی تولید کنید شما باید برخی چیز ها را از ساختار آهنگ های برتر کپی کنید. و این خوب است چون در هنگام انجام این کار فضای زیادی برای انجام ایده های منحصر به فرد برای شما به وجود می آید و در عمل شما با استفاده از یک الگوی ساختاری به روز و برتر در حال ایده پراکنی و پیاده کردن تمایلات ذهنی خود بر روی آهنگ هستید و این کپی برداری ساختاری به عنوان یک محدودیت و خط قرمز برای ترکیب و پیاده سازی بهتر ایده ها می باشد و در نهایت موسیقی منحصر به فرد و اثر مشخص خودتان را تحت محدودیت الگوی سبک خاص مورد علاقه ی خود تولید می کنید.

الگو و الهام گرفتن از آهنگ های دیگران مهارت زیادی را برای شما به ارمغان می آورد، زیرا با شنیدن آن آهنگ ها شما مجبور به درک ایده ی موسیقیایی و ساختاری آن آهنگ می شوید و الگوی آن آهنگ در ساخت آهنگ خودتان شما را در مسیر درست تری قرار می دهد و باعث می شود شما در چهار چوب خاصی پیش بروید و از سر در گمی در امان باشید و همچنین تکنیک های به روز آهنگ سازی آن سبک خاص را با تمرکز بر روی ساختار و ایده ی آن موسیقی بهتر دریابید.

منبع: دی جی سنتر، هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد.

نظر خود را ارسال کنید