0
شما محصولی در سبد خرید ندارید.
بستن

لیست پخش آیفون خود را به حافظه ی USB منتقل کنید

لیست پخش آیفون خود را به حافظه ی USB منتقل کنید

 

بسیاری از دی جی ها بیشتر سازماندهی های لیست پخش خود را در iTunes انجام می دهند. مخصوصا دی جی هایی که به طور منظم در حال امتحان کردن نرم افزار ها و پلت فرم های جدید دی جی می باشند. انجام این کار ها در iTunes به معنی آن است که شما دارای یک ساختار سازمان دهی نزدیک به سطح جهانی دارید که اکثر نرم افزار ها می توانند استفاده کنند.

اما زمانی که شما می خواهید بالای 50 لیست پخش iTunes را به دستگاه یا کامپیوتر دیگری منتقل کنید، باید پرسید که بهترین راه چه می باشد؟

موقعیت های متفاوت کمی وجود دارد که ممکن است یک دی جی نیازمند انتقال دادن تعداد زیادی از لیست های پخش iTunes خود به درایو های خارجی بشود. برخی از موارد را در اینجا به شما می گوییم:

1-برای داشتن یک درایو پشتیبان که موسیقی های دی جی خود را بر روی آن داشته باشید که بازتاب کننده ی ساختار فایل های لیست پخش شما باشد.

2-انتقال دادن مجموعه ای از لیست های پخش به یک لپ تاپ دی جی دیگر برای پلی کردن بک تو بک.

3-زمانی که می خواهید تمام حافظه ی خود را پاک کنید و از نو شروع به جمع کردن موسیقی کنید، اما می خواهید تمام آهنگ های مرتبط و لیست های پخش قدیمی خودتان را هم نگه دارید.

4-زمانی که می خواهید یک دسته از لیست پخش دی جی خود را برای مرور در ماشین خود با استفاده از یک فلش USB گوش بدهید.

شما می توانید این کار را انجام دهید و ترک ها یا لیست پخش خود را به یک کامپیوتر منتقل یا از کتابخانه ی موسیقی خود بر روی آیفون نسخه ی پشتیبان بگیرید.

شما می توانید به صورت دستی آن را منتقل کنید، این کار زمان زیادی می گیرد، اما رایگان است. این کار برای 5 تا 10 لیست پخش معقول است. iTunes به شما اجازه می دهد تا بر روی محتوای لیست پخش های فردی کلیک کرده و آنها را بکشید. توجه داشته باشید که شما نمی توانید لیست های پخش یا پوشه های لیست پخش را از سمت چپ iTunes مستقیما به داخل یک فولدر بکشید. شرکت اپل محدودیت های عجیب و غریبی را برای این کار در نظر گرفته است که بیشتر برای جلو گیری از دزدی و نقض قانون کپی رایت می باشد.

بهترین روش برای این کار این است که ابتدا دقیقا تمام لیست های پخش یا پوشه هایی که می خواهید منتقل کنید را به صورت پوشه ای خالی در USB یا کامپیوتر با همان اسم های مورد نظر ساخته، به لیست های پخش مورد نظر در iTunes رفته و با دستور کنترل A همه را انتخاب کرده و به داخل پوشه بکشید.

اگر شما فقط چند لیست پخش داشته باشید این کار معقول است اما اگر شما هم مثل من صد ها لیست پخش داشته باشید، این کار غیر منطقی است و باید از راه کار زیر استفاده کنید.

این یک ابزار واقعی است که برای آن باید مبلغی پرداخت کنید اما بسیار سریع می باشد که هرکسی باید با این فرایند آشنا باشد، نام این اپلیکیشن Playlist Export می باشد. با وجود اینکه چند اپلیکیشن و برنامه های دیگر هم وجود دارد اما این کارامد ترین برنامه ای بود که تا به امروز پیدا کرده ام. این برنامه توسط Eric Daugherty ساخته شده و قیمتش 4.99 دلار می باشد و از آدرس in the Mac App store می توانید خریداری کنید.

کار با این برنامه آسان است: لیست پخش خود را باز کرده و آن به صورت خودکار شروع به خواندن کتابخانه ی iTunes پیش فرض شما می کند و به شما می گوید که شما چند ترک و لیست پخش دارید. حال بر روی New ضربه بزنید تا یک یک الگوی جدید اکسپورت ساخته شود، این الگو ها اگر اینکه مجبور باشید بعدا کار خود را انجام دهید مفید می باشند. در مرحله ی بعد اگر شما می خواهید که لست های پخشتان شامل فایل های لیست پخش .m3u باشد (که برای بارگذاری بر روی یک iTunes یا TRAKTOR فوق العاده است) و اگر می خواهید فایل های موسیقی را مستقیما کپی کنید، مسیر خروجی را انتخاب کرده و بر روی Save ضربه بزنید. بر روی Export کلیک کرده و منتظر بمانید تا لیست پخش شما به پوشه ی مورد نظرتان منتقل شود.

منبع: دی جی سنتر، هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد.

نظر خود را ارسال کنید