0
شما محصولی در سبد خرید ندارید.
بستن

مروری بر یک زندگینامه: Sasha

مروری بر یک زندگینامه: Sasha

 

الکساندر پاول کوی متولد 4 سپتامبر 1969 که بیشتر با عنوان Sasha شناخته شده است، یک دی جی و آهنگساز ولزی می باشد. او بیشتر شهرتش را بواسطه ی ایونت ها و اجرای موسیقی الکترونیک به عنوان هنرمند انفرادی و همکاری هایش با هنرمند دی جی بریتانیایی John Digweed بدست آورده است. او در سال 2000 توسط نظر سنجی مجله ی DJ Mag به رتبه ی جهانی شماره یک دست یافت. همچنین او چهار مرتبه برنده ی جایزه ی موسیقی Dance بین المللی، و نامزد جوایز گرمی شده است.

او حرفه اش را با پلی کردن موسیقی سبک اسید هاوس در اواخر دهه 1980 شروع کرد. او در سال 1993 شروع به همکاری کرد و سری هایی از آلبوم های میکس ترکیبی را تولید و تور های بین المللی را برگزار کردند. ساشا ترک هنرمندانی نظیر Madonna و The Chemical Brothers را رمیکس کرده است و در اغلب رمیکس هایش ترکیب انواع مختلف سبک های الکترونیک دیده می شود. او پس از رسیدن به موفقیت در سطح جهانی شروع به استفاده از تجهیزات مهندسی صدای لایو کرد که از لحاظ فنی و تکنولوژی او را یک سرو گردن از دیگر دی جی های زمانش بالاتر آورد.

ساشا بیشتر اوقات نوجوانی اش را با مادرش سپری کرد، او با وجود داشتن نمرات عالی در دبیرستان و قبول شدن در کالج Hatfield در سن 17 سالگی، ادامه تحصیل نداد و قبل از اتمام امتحانات سطح A ترک تحصیل کرد و برای زندگی با پدر و مادر بزرگش به بنگور رفت. مادر زرگ ساشا او را مجبور کرد که به کلاس پیانو برود، اما با وجود اینکه در آن زمان این کار را دوست نداشت، اما در آینده و حرفه اش بسیار به او کمک کرد.

او در سال 1988 با موسیقی رقص الکترونیک آشنا شد و پس از آن برای گوش دادن به موسیقی اسید هاوس به صورت هفتگی به شهر منچستر میرفت. آنجا بود که او شروع به خریدن صفحه های موسیقی جاز و میکس کردن آنها کرد و نیز آموزش میکس را هم شروع کرد. و پس از مدتی یک دی جی محلی در یک کلاب چندین مرتبه اعلام کرد که به دنبال دی جی می گردد که او را در یک تور منطقه ای همراهی کند. ساشا داوطلب شد و اولین اجرای زنده اش را در نزدیکی استوکپورت انجام داد. او درباره ی شروع کار گفته است: "من هرگز تکنیک ها را یاد نگرفته بودم: فکر میکردم کنترل گام همان فیدر ولوم است و حتی نمی دانستم فیش هدفن را کجا باید وصل کنم و کاملا ترسیده بودم."

او اکنون یکی از بهترین دی جی های سبک پروگرسیو هاوس و ترنس می باشد. و با استفاده از نرم افزار های Ableton و Logic Pro آهنگ سازی و رمیکس می کند. و همچنین دارنده ی لیبل های خودش از جمله Emfire و  Excessionمی باشد.

منبع: دی جی سنتر، هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد.

نظر خود را ارسال کنید